Konkursy Filmowe

Konkursy filmowe to ogromna szansa na wyłowienie talentów sztuki kina. Większość reżyserów zaczęła swoją karierę, dzięki konkursom na scenariusz amatorski. Możemy podzielić je na kilka kategorii. Należą do nich festiwale filmowe, organizowane na cześć danego święta, wydarzenia. Są dobrą szansą na pokazanie się w branży i przedstawienie swoich pomysłów. Kolejne to konkursy na scenariusz, wymagają od uczestników napisania scenariusza w danym gatunku filmu. Następnie mamy konkursy filmów amatorskich, zwane konkursami filmów krótkometrażowych. Często dają największe możliwości młodym reżyserom, jeszcze za czasów szkoły. I na zakończenie konkursy na filmy reklamowe.

W tej kategorii znajdziesz wszystkie wydarzenia i konkursy filmowe organizowane w Polsce. Są one skierowane do młodych reżyserów i osób, których kręcenie filmów interesuje. Nagrody, jakie można wygrać, to często wysokie nagrody pieniężne, kontrakty z wytwórniami i duże możliwości współpracy. Sprawdź poniższą listę. Nie czekaj i Nakręć film, bo to może właśnie Ty zostaniesz wielkim reżyserem.

Short Waves Festival 2020

Short WAVES Festival 2020

W tym aktualnym festiwalu filmów krótkometrażowych masz szansę zgłosić swój nakręcony film amatorski, który nie powstał wcześniej niż 30 czerwca 2018 roku. W ramach SHORT WAVES 2020 odbywają się cztery konkursy na film. Sprawdź w którym podejmiesz wyzwanie. Terminy przyjmowania zgłoszeń do tego konkursu kreatywnego trwają do 30.11.2019 roku.
29 festiwal mediów człowiek w zagrożeniu

29. Festiwal Mediów “Człowiek w zagrożeniu”

Konkurs na film pod tytułem Człowiek w Zagrożeniu to konkurs o otwartym charakterze, którego organizatorem jest Muzeum Kinematografii w Łodzi. Festiwal będzie odbywać się w Łodzi w dniach 19-23 Listopada 2019 roku. Termin przyjmowania prac w tym kreatywnym konkursie trwa do 13.09.2019 roku.