Konkursy Muzyczne

Konkursy muzyczne mają najczęściej formę wydarzeń. Są organizowane dla amatorów, jak i poważnych kompozytorów. Możemy podzielić je na kilka kategorii. W których wyróżniamy, konkursy dla improwizatorów, zespołów muzycznych, twórców piosenek, dla dzieci i autorów tekstów. Konkursy muzyczne bardzo często są organizowane w ramach uwiecznienia pewnych wydarzeń historycznych lub ku pamięci wybitnych kompozytorów. Nie zawsze, są to wydarzenia z motywem przewodnim konkurowania. Przyświecają im często wyższe cele jak edukacja, kultura, relacje publiczne i wsparcie utalentowanych osób.

Jakie nagrody można wygrać w konkursach wokalnych? Są to często nagrody pieniężne, stypendia, wycieczki. Mimo to największą nagrodą jest możliwość pokazania się na scenie łowcom talentów. Co niejednokrotnie otworzyło już wielu popularnym wykonawcom drogę do wspaniałej kariery. W tej kategorii znajdziesz aktualne konkursy wokalne, dla każdego, kto chce spróbować swoich sił na scenie. Sprawdź poniższą listę, może akurat któryś przypadnie Ci do gustu.

Transatlantyk 2019

Konkurs dla Pianistów – transatlantyk instant composition contest

Konkurs muzyczny dla pianistów. Do wygrania spore nagrody pieniężne. Za pierwsze miejsce 10 tys. PLN. Za drugie miejsce 7.5 tys. PLN. Za trzecie miejsce 5 tys. PLN. Konkurs jest międzynarodowy. Polega na symultanicznym komponowaniu i improwizacji synchronicznej do danego obrazu.