Konkursy Fotograficzne

Konkursy Fotograficzne możemy podzielić na dwa rodzaje. Pierwszy z nich to konkursy dla fotografów i amatorów fotografii profesjonalnej. Są to poważne przedsięwzięcia, często pozwalające wygrać prestiżową nagrodę i wzbogacić swoje portfolio. Zadania polegają z reguły na wykonaniu profesjonalnej sesji zdjęciowej lub profesjonalnego zdjęcia, które wyróżni się na tle innych. W foto konkursach wyróżniamy kilka motywów fotografii, takich jak fotografia portretowa, okolicznościowa, krajobrazowa, przyrodnicza, plenerowa, wewnątrz budynku lub artystyczna.

Drugi rodzaj konkursów fotograficznych to akcje organizowane przez marki w celu powiększenia swojego zasięgu i poprawy wizerunku. Firmy oferują w konkursach atrakcyjne nagrody, które wygrywa najlepsze zdjęcie. Nie są to konkursy na fotografię profesjonalną. Zdjęcia często są wykonywane telefonem. Liczy się przede wszystkim pomysł i koncepcja. Zdarza się, że organizatorzy takich foto konkursów, tworzą zasady, które mówią o tym, że żeby wziąć udział należy swoje zdjęcie udostępnić w social mediach, używając hashtagu konkursy i firmy. Pozwala to firmom dotrzeć do nowych odbiorców w zamian za atrakcyjne nagrody. To chyba uczciwe, prawda?

Poniżej prezentujemy listę aktualnych konkursów fotograficznych w 2019 roku. Zapraszamy do sprawdzenia.

Konkurs Fotograficzny National Geographic 2019

Konkurs Fotograficzny National Geographic

W tym foto konkursie od National Geographic można wygrać atrakcyjne nagrody. Są nimi aparat fotograficzny Panasonic Lumix DC G9 i Voucher na foto książkę Cewe. Wystarcz wykonać najlepsze zdjęcie w jednej z pięciu kategorii. Zdjęcia do tego konkursu kreatywne można przesyłać do 08.09.2019 roku.
Konkurs Fotograficzny Przyroda Polski Fotobalans

Konkurs Fotograficzny “Przyroda Polski”

W tym aktualnym konkursie fotograficznym organizowanym przez klub fotograficzny Fotobalans, prowadzący swoją działalność przy Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie, macie szansę wygrać bony na zakupy w sklepie fotograficznym. Łączna pula nagród wynosi 1500 zł. Wystarczy wysłać najlepsze zdjęcie przedstawiające piękno polskiej natury, przyrody. Termin przyjmowania prac w tym konkursie kreatywnym trwa do 8 września 2019 roku.