Konkursy Literackie

Konkursy literackie przeznaczone są dla każdego, kto jest miłośnikiem pisania i literatury. Nie jest ważne, kto jest uczestnikiem. W konkursach poetyckich mogą brać udział zarówno Poloniści, studenci filologii Polskiej, Młodzież czy nawet emerytowane osoby, które pasjonuje poezja, jak i pisanie. Konkursy pisarskie możemy podzielić na kilka rodzai. Wyróżniamy konkursy na wiersz gdzie, aby zostać zwycięzcą, należy skomponować najlepszy wiersz według ustalonych wcześniej kryterium. Kolejne to konkursy polonistyczne, opierające się na poprawnym stylistycznie i merytorycznie spójny tekście. Konkursy na powieść, gdzie zadaniem konkursowym jest napisanie czasami książki, bądź jej rozdziału, w danej tematyce. I Konkursy na opowiadanie, które polegają na napisaniu często krótkiego i wciągającego opowiadania o wyznaczonej tematyce.

Co można wygrać w konkursach poetyckich? Głównie są to nagrody pieniężne lub stypendia. Zdarzają się czasami konkursy na powieść lub opowiadanie organizowane przez wydawnictwa, które wybierają najlepszą książkę i wydają ją na rynek. Daje to niesamowite możliwości zrobienia szybkiej kariery. Zapraszamy wszystkich pasjonatów literatury do sprawdzenia poniższej listy aktualnych konkursów literackich.

Konkurs Na Fraszkę Trybunalską 2019

Konkurs na fraszkę trybunalską 2019

W tym konkursie na wiersz, a dokładnie na fraszkę laureaci mają szansę wygrać atrakcyjne nagrody pieniężne. Pula wynosi, aż 2000 złotych. W tej edycji tytułem narzuconym przez organizatorów jest „DO GÓRY NOGAMI”. Narzuca to pewną dyscyplinę twórczą. Organizatorzy tym samym proszą o ścisłe trzymanie się tematyki. I sugerują, że tematyka odbiegająca, nie będzie brana pod uwagę. Terminy przesyłania fraszek na ten konkurs kreatywny trwają do 30.09.2019 roku.
Konkurs Poetycki Zaczyna się od Słowa

VIII Ogólnopolski Konkurs Poetycki “Zaczyna się od słowa” im. Ziemowita Skibińskiego

Aktualny konkurs literacki dla młodzieży i dzieci, w którym należy przesłać od 3 do 5 wierszy. Jeden z wierszy powinien nawiązywać do hasła, „Zaczyna się od słowa”. Do wygrania nagrody rzeczowe i nagrody pieniężne. Udział tylko dla dzieci w wieku od 13 do 17 lat i młodzieży od 18 do 25 lat. Pracę w tym aktualnym konkursie kreatywnym można przesyłać do 27 września 2019 roku.