Konkursy Kreatywne

Konkursy kreatywne to rodzaj konkursów, w których zadanie konkursowe opiera się o stworzenie lub zaprojektowanie czegoś nowego, unikalnego. Wymagają od uczestników kreatywności, pomysłowości i talentu. Do konkursów kreatywnych możemy zaliczyć konkursy plastyczne dla artystów, gdzie zadania konkursowe polegają na malarstwie i rzeźbiarstwie. Tak samo konkursy dla architektów, na zaprojektowanie nowego budynku bądź krajobrazu. Kolejne to konkursy pisarskie, polegające na napisaniu nowej powieści, wiersza. Można również wyróżnić konkursy dla filmowców i muzyków, gdzie będziemy od uczestników oczekiwać nagrania filmu, bądź skomponowania nowego utworu. Do tej kategorii możemy zaliczyć również konkursy dla fotografów, cieszące się największą popularnością w Polsce.

W tej kategorii znajdziesz zbiór konkursów kreatywnych z wszystkich wymienionych wyżej kategorii. Jeżeli nie jesteś jeszcze zdecydowany, która kategoria konkursów kreatywnych jest odpowiednia dla Ciebie, to jesteś w dobrym miejscu. Są tu konkursy zarówno dla dzieci, jak i jak dorosłych. Można w nich wygrać pieniądze, stypendia, szanse na rozwój kariery i wiele innych wartościowych nagród. Jeżeli jeszcze nie wiesz jakim hobby się zająć, a chcesz sprawdzić, które oferuję ciekawe możliwości rywalizacji, sprawdź koniecznie poniższą listę konkursów kreatywnych.

Konkurs fachowiec

Konkurs Fachowiec – zostań fachowcem na medal!

Jesteś fachowcem i lubisz kreatywne konkursy? Teraz do wygrania masz aż 10 bonów każdy na 500zł, które możesz wykorzystać w sklepach Fachowiec. Nie czekaj ani chwili dłużej tylko weź udział w aktualnym konkursie architektonicznym!
Konkurs Ekologiczny

Konkurs ekologiczny – #MamyWspólneCele

Tym razem konkurs kreatywny związany z ekologią naszego środowiska, w którym do wygrania nagroda pieniężna. Jeżeli wiesz, jak poprawić recykling oraz jak rozwiązać problem smogu w swojej okolicy, weź udział w tym konkursie z nagrodami pieniężnymi.
Wygraj remont mieszkania

Konkurs WD-40 – Wygraj remont mieszkania

Jeżeli lubisz konkursy architektoniczne i jesteś osobą kreatywną to Marka WD-40 przygotowała aż 30 tysięcy złotych na remont mieszkania w tym konkursie kreatywnym! Zrób zdjęcie pokazujące zastosowanie WD-40 i walcz o nagrody miesiąca oraz nagrodę główną.
Wygraj Koszulkę z Własnym Napisem

Wygraj koszulkę z własnym napisem

Weź udział w Konkursie w Graficznym, w którym wystarczy odpowiedzieć na pytanie konkursowe w komentarzu pod postem zamieszczonym na stronie organizatora. Do wygrania koszulka z własnym napisem. Konkurs trwa do 02.10.2019r.
Short Waves Festival 2020

Short WAVES Festival 2020

W tym aktualnym festiwalu filmów krótkometrażowych masz szansę zgłosić swój nakręcony film amatorski, który nie powstał wcześniej niż 30 czerwca 2018 roku. W ramach SHORT WAVES 2020 odbywają się cztery konkursy na film. Sprawdź w którym podejmiesz wyzwanie. Terminy przyjmowania zgłoszeń do tego konkursu kreatywnego trwają do 30.11.2019 roku.
Konkurs Architektoniczno Urbanistyczny Zielony Rynek

Konkurs Architektoniczno-Urbanistyczny Zielony rynek

W tym konkursie architektonicznym łączna pula nagród wynosi 140 tys. złotych. Organizatorem jest Biuro Architekta Miasta Łódź. Celem konkursu jest opracowanie rozwiązań architektonicznych i przestrzennych, które mają na celu przemienienie zwykłego placu w zielone miejsce. Wszystkich zainteresowanych architektów, zapraszamy do sprawdzenia informacji o wydarzeniu. Projekty w tym konkursie kreatywnym można zgłosić do 23 października 2019 roku, do godziny 19:00
V Studenckie Biennale Małej Formy Rzeźbiarskiej

V studenckie Biennale Małej Formy Rzeźbieraskiej im. Józefa Kopczyńskiego 2019

W tym konkursie artystycznym wygra najlepsza rzeźba wykonana z brązu, mosiądzu, terakoty, gipsu, żywicy lub masy papierowej. Tematyka jest dowolna. Konkurs jest skierowany dla studentów i absolwentów uczelni wyższych o profilu artystycznym. Do wygrania są wysokie nagrody pieniężne i nagrody dodatkowe, takie jak odlew z brązu. W tym konkursie kreatywnym pracę można zgłaszać do 10.10.2019 roku.
Konkurs Na Fraszkę Trybunalską 2019

Konkurs na fraszkę trybunalską 2019

W tym konkursie na wiersz, a dokładnie na fraszkę laureaci mają szansę wygrać atrakcyjne nagrody pieniężne. Pula wynosi, aż 2000 złotych. W tej edycji tytułem narzuconym przez organizatorów jest „DO GÓRY NOGAMI”. Narzuca to pewną dyscyplinę twórczą. Organizatorzy tym samym proszą o ścisłe trzymanie się tematyki. I sugerują, że tematyka odbiegająca, nie będzie brana pod uwagę. Terminy przesyłania fraszek na ten konkurs kreatywny trwają do 30.09.2019 roku.
Konkurs Sztuki Nieprofesjonalnej Szukamy Nikifora 2019

Konkurs plastyczny sztuki nieprofesjonalnej – Szukamy Nikifora 2019

Jest to konkurs dla artystów, zajmujących się twórczością plastyczną amatorsko. Do konkursu można zgłaszać pracę z zakresu malarstwa, grafiki, rysunku i rzeźby. Do wygrania atrakcyjne nagrody pieniężne o łącznej puli 5 tys. złotych. Termin składania prac w tym konkursie kreatywnym trwa do 25.10.2019 roku.
Konkurs Poetycki Zaczyna się od Słowa

VIII Ogólnopolski Konkurs Poetycki “Zaczyna się od słowa” im. Ziemowita Skibińskiego

Aktualny konkurs literacki dla młodzieży i dzieci, w którym należy przesłać od 3 do 5 wierszy. Jeden z wierszy powinien nawiązywać do hasła, „Zaczyna się od słowa”. Do wygrania nagrody rzeczowe i nagrody pieniężne. Udział tylko dla dzieci w wieku od 13 do 17 lat i młodzieży od 18 do 25 lat. Pracę w tym aktualnym konkursie kreatywnym można przesyłać do 27 września 2019 roku.
Konkurs na Logotyp Hali w Tarnowie

Konkurs na opracowanie logotypu Hali Tarnowskiego Ośrodku Sportu i Rekreacji.

Uwaga Konkurs na Logo! Jeżeli jesteś grafikiem cyfrowym i szukasz wyzwań w projektowaniu logotypów i identyfikacji wizualnej dla firm, marek i instytucji, w to w tym konkursie masz szansę się sprawdzić. Konkurs jest organizowany przez tarnowski ośrodek sportu i rekreacji. Zadaniem jest opracowanie przez grafików logotypu hali.