Strona główna » Konkursy Kreatywne

Konkursy Kreatywne

Konkursy kreatywne to rodzaj konkursów, w których zadanie konkursowe opiera się o stworzenie lub zaprojektowanie czegoś nowego, unikalnego. Wymagają od uczestników kreatywności, pomysłowości i talentu. Do konkursów kreatywnych możemy zaliczyć konkursy plastyczne dla artystów, gdzie zadania konkursowe polegają na malarstwie i rzeźbiarstwie. Tak samo konkursy dla architektów, na zaprojektowanie nowego budynku bądź krajobrazu. Kolejne to konkursy pisarskie, polegające na napisaniu nowej powieści, wiersza. Można również wyróżnić konkursy dla filmowców i muzyków, gdzie będziemy od uczestników oczekiwać nagrania filmu, bądź skomponowania nowego utworu. Do tej kategorii możemy zaliczyć również konkursy dla fotografów, cieszące się największą popularnością w Polsce.

W tej kategorii znajdziesz zbiór konkursów kreatywnych z wszystkich wymienionych wyżej kategorii. Jeżeli nie jesteś jeszcze zdecydowany, która kategoria konkursów kreatywnych jest odpowiednia dla Ciebie, to jesteś w dobrym miejscu. Są tu konkursy zarówno dla dzieci, jak i jak dorosłych. Można w nich wygrać pieniądze, stypendia, szanse na rozwój kariery i wiele innych wartościowych nagród. Jeżeli jeszcze nie wiesz jakim hobby się zająć, a chcesz sprawdzić, które oferuję ciekawe możliwości rywalizacji, sprawdź koniecznie poniższą listę konkursów kreatywnych.

Wpis
Short WAVES Festival 2020

Short WAVES Festival 2020

W tym aktualnym festiwalu filmów krótkometrażowych masz szansę zgłosić swój nakręcony film amatorski, który nie powstał wcześniej niż 30 czerwca 2018 roku. W ramach SHORT WAVES 2020 odbywają się cztery konkursy na film. Sprawdź w którym podejmiesz wyzwanie.

Terminy przyjmowania zgłoszeń do tego konkursu kreatywnego trwają do 30.11.2019 roku.

Wpis
Konkurs Architektoniczno-Urbanistyczny Zielony rynek

Konkurs Architektoniczno-Urbanistyczny Zielony rynek

W tym konkursie architektonicznym łączna pula nagród wynosi 140 tys. złotych. Organizatorem jest Biuro Architekta Miasta Łódź. Celem konkursu jest opracowanie rozwiązań architektonicznych i przestrzennych, które mają na celu przemienienie zwykłego placu w zielone miejsce. Wszystkich zainteresowanych architektów, zapraszamy do sprawdzenia informacji o wydarzeniu.

Projekty w tym konkursie kreatywnym można zgłosić do 23 października 2019 roku, do godziny 19:00

Wpis
V studenckie Biennale Małej Formy Rzeźbieraskiej im. Józefa Kopczyńskiego 2019

V studenckie Biennale Małej Formy Rzeźbieraskiej im. Józefa Kopczyńskiego 2019

W tym konkursie artystycznym wygra najlepsza rzeźba wykonana z brązu, mosiądzu, terakoty, gipsu, żywicy lub masy papierowej. Tematyka jest dowolna. Konkurs jest skierowany dla studentów i absolwentów uczelni wyższych o profilu artystycznym. Do wygrania są wysokie nagrody pieniężne i nagrody dodatkowe, takie jak odlew z brązu.

W tym konkursie kreatywnym pracę można zgłaszać do 10.10.2019 roku.

Wpis
Konkurs na fraszkę trybunalską 2019

Konkurs na fraszkę trybunalską 2019

W tym konkursie na wiersz, a dokładnie na fraszkę laureaci mają szansę wygrać atrakcyjne nagrody pieniężne. Pula wynosi, aż 2000 złotych. W tej edycji tytułem narzuconym przez organizatorów jest „DO GÓRY NOGAMI”. Narzuca to pewną dyscyplinę twórczą. Organizatorzy tym samym proszą o ścisłe trzymanie się tematyki. I sugerują, że tematyka odbiegająca, nie będzie brana pod uwagę.

Terminy przesyłania fraszek na ten konkurs kreatywny trwają do 30.09.2019 roku.

Wpis
VIII Ogólnopolski Konkurs Poetycki “Zaczyna się od słowa” im. Ziemowita Skibińskiego

VIII Ogólnopolski Konkurs Poetycki “Zaczyna się od słowa” im. Ziemowita Skibińskiego

Aktualny konkurs literacki dla młodzieży i dzieci, w którym należy przesłać od 3 do 5 wierszy. Jeden z wierszy powinien nawiązywać do hasła, „Zaczyna się od słowa”. Do wygrania nagrody rzeczowe i nagrody pieniężne. Udział tylko dla dzieci w wieku od 13 do 17 lat i młodzieży od 18 do 25 lat.

Pracę w tym aktualnym konkursie kreatywnym można przesyłać do 27 września 2019 roku.

Wpis
Konkurs Fotograficzny National Geographic

Konkurs Fotograficzny National Geographic

W tym foto konkursie od National Geographic można wygrać atrakcyjne nagrody. Są nimi aparat fotograficzny Panasonic Lumix DC G9 i Voucher na foto książkę Cewe. Wystarcz wykonać najlepsze zdjęcie w jednej z pięciu kategorii.

Zdjęcia do tego konkursu kreatywne można przesyłać do 08.09.2019 roku.

Wpis
Konkurs Fotograficzny “Przyroda Polski”

Konkurs Fotograficzny “Przyroda Polski”

W tym aktualnym konkursie fotograficznym organizowanym przez klub fotograficzny Fotobalans, prowadzący swoją działalność przy Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie, macie szansę wygrać bony na zakupy w sklepie fotograficznym. Łączna pula nagród wynosi 1500 zł. Wystarczy wysłać najlepsze zdjęcie przedstawiające piękno polskiej natury, przyrody.

Termin przyjmowania prac w tym konkursie kreatywnym trwa do 8 września 2019 roku.