Konkursy Plastyczne

Konkursy plastyczne to forma rozrywki organizowana w celu wyłonienia nowych, młodych talentów malarskich, rzeźbiarskich i nie tylko. Nie wyklucza to jednak, że są one organizowane tylko i wyłącznie dla młodych osób. W sztuce młodość to kreatywność. Dla tego w konkursach artystycznych może brać udział każdy, kto czuję, że ma młodą duszę artysty.

Znajdziesz tutaj konkursy plastyczne dla dzieci i dorosłych, w których, aby wygrać, trzeba wykonać zadanie konkursowe. Zadania zależą od tematyki konkursu. Tym samym konkursy artystyczne możemy podzielić na kilka rodzajów. Wyróżniamy konkursy na ilustracje, gdzie zadaniem konkursowym jest wykonanie ilustracji. Konkursy malarskie gdzie zadanie to namalowanie obrazu. Może to być portret, pejzaż, martwa natura, scena rodzajowa, obraz abstrakcyjny, jak i scena batalistyczna. Konkursy rzeźbiarskie, gdzie zadanie konkursowe to wykonanie rzeźby. Rzeźba może być wykonana w drewnie, w lodzie albo może być wykonana z gliny. Jeżeli czujesz, że to kategoria dla Ciebie to zapraszamy do sprawdzenia listy poniższych konkursów dla artystów.

V Studenckie Biennale Małej Formy Rzeźbiarskiej

V studenckie Biennale Małej Formy Rzeźbieraskiej im. Józefa Kopczyńskiego 2019

W tym konkursie artystycznym wygra najlepsza rzeźba wykonana z brązu, mosiądzu, terakoty, gipsu, żywicy lub masy papierowej. Tematyka jest dowolna. Konkurs jest skierowany dla studentów i absolwentów uczelni wyższych o profilu artystycznym. Do wygrania są wysokie nagrody pieniężne i nagrody dodatkowe, takie jak odlew z brązu. W tym konkursie kreatywnym pracę można zgłaszać do 10.10.2019 roku.
Konkurs Sztuki Nieprofesjonalnej Szukamy Nikifora 2019

Konkurs plastyczny sztuki nieprofesjonalnej – Szukamy Nikifora 2019

Jest to konkurs dla artystów, zajmujących się twórczością plastyczną amatorsko. Do konkursu można zgłaszać pracę z zakresu malarstwa, grafiki, rysunku i rzeźby. Do wygrania atrakcyjne nagrody pieniężne o łącznej puli 5 tys. złotych. Termin składania prac w tym konkursie kreatywnym trwa do 25.10.2019 roku.