Konkurs Architektoniczno-Urbanistyczny Zielony rynek

Konkurs Architektoniczno Urbanistyczny Zielony Rynek
Fot. Konkurs Architektoniczno-Urbanistyczny Zielony Rynek

Konkurs architektoniczny “Zielony rynek” jest konkursem organizowanym przez Prezydenta Miasta Łódź i Biuro Architekta Miasta, a partnerami jest instytut Architektury i Urbanistyki Politechniki Łódzki. Konkurs ma na celu poprawę jakości zamieszkania, życia i wykorzystywania obszaru dzielnicy Polesie. Ma to na celu wzmocnienie i zachowanie historycznej tożsamości dzielnicy oraz aktywizację, która postrzegana jest w kontekście historycznego centrum miasta Łódź.

Celem konkursu jest opracowanie optymalnego modelu odzyskania przestrzeni placu jako kluczowej przestrzeni publicznej, która jest miejscem rekreacji i relaksu dla mieszkańców Polesia.

Czego oczekuję sie od uczestników konkursu zielony rynek?

Koncepcją przewodnią konkursu jest wypracowanie rozwiązań przestrzennych, architektonicznych i przedstawienia propozycji, które związane są z funkcjonowaniem obszaru i w tym sugerowanych uzupełnień funkcjonalnych.

Jakie są zasady udziału w konkursie zielony rynek?

Uczestnicy konkursy muszą być pełnoletnimi osobami fizycznymi, które legitymują się uprawnieniem do projektowania w specjalności architektonicznej bez jakichkolwiek ograniczeń.

Lub osoby prawne albo zespoły autorskie składające się z osób fizycznych i posługujące się przynajmniej jedną z osób, które posiadają takie uprawnienia.

Jakie nagrody można wygrać w konkursie Zielony rynek

  • I nagroda – 50 000 zł
  • II nagroda – 40 000 zł
  • III nagroda – 30 000 zł
  • Wyróżnienia (łączna pula) – 20 000 zł

Jakie są, terminy składania prac projektowych w konkursie architektoniczno-urbanistycznym zielony rynek?

Prace konkursowe można składać do 23 października 2019 roku, do godziny 19:00.

Ogłoszenie wyników w konkursie nastąpi 6 listopada 2019 roku

Wystawa prac pokonkursowych odbędzie się od 6 do 17 listopada 2019 roku.

Więcej szczegółów konkursu znajdziemy na stronie organizatora. Wszystkich architektów zainteresowanych konkursem zapraszamy do wzięcia udziału.

4.8/5 - (13 votes)

Zostaw Komentarz